рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 9.4/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Поранешниот американски војник Вилијам Тел (Оскар Ајзак) некогаш служел во Ирак. Сега талка по казината како играч на карти, бегајќи од своето минато. Неговото апатично постоење ја враќа својата искра кога еден ден го запознава младиот Цирк (Тај Шеридан), кој бара помош за да му се одмазди на висок офицер на американската армија. Вилијам гледа шанса за искупување во врската со Цирк и го зема под своја закрила како штитеник. Со поддршка на мистериозната финансиерка Ла Линда (Тифани Хадиш) тие се обидуваат да го освојат светското првенство во покер во Лас Вегас. Но да се држи Цирк на правиот пат се покажува тешко и Вилијам е принуден да се соочи со демоните од своето минато.

Слики

Бројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на картиБројач на карти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кога јагнињата ќе стивнат (1991)

  image
  Приправничка во ФБИ е назначена од нејзиниот претпоставен да го интервјуира затворениот психопат Ханибал “Канибал“ Лектор, со надеж дека тој може да помогне да се...
 • Жештина (1995)

  image
  Судбината на опсесивен детектив и вешт крадец се поврзуваат по голема измама со хартии од вредност. Додека криминалецот ја планира последната измама, нивните...
 • Патиштата на дрогата (2000)

  image
  Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува...
 • Талентираниот господин Рипли (1999)

  image
  Во 1950 г. чистачот на тоалети од Менхетен, Том Рипли (Мет Дејмон), позајмува јакна од „Принстон за да свири на пијано на една забава. Кога богатиот татко на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.