рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Средношколската наставничка Кери Фокс (Лора Вандерворт), омилена помеѓу нејзините ученици, му доделува проект на класот во којшто секој ученик мора да создаде и да води сопствен мал бизнис. Тринаесетгодишната Клара Мартинез (Мија Кваранта де ла Роза) одлучува да ги стави своите вештини за романтично спојување на тест и станува Купидон Клара, на незадоволство на нејзиниот сингл татко Дејвид (Николас Гонзалес). Како што поминуваат неделите и Купидон Клара почнува да успева, Кери добива повеќе отколку што очекувала кога Клара се насочува на својата нова наставничка како потенцијална спојка за нејзиниот разведен татко. Дали овие две спротивности можат навистина да се привлечат, и дали тие ќе станат уште еден успешен потфат на Купидон Клара?

Слики

Малата стројничка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојката од Џерси (2004)

  понеделник
  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
 • The Big Score (2016)

  понеделник
  image
  Yuri Pelagatti (Albanese) wants the evidence of infidelity of his ex-wife and assumes Arturo Merlino (Verdone) believing him a super detective. The two,...
 • Херои (2010)

  понеделник
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  понеделник
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.