рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 6/10

СОДРЖИНА

13-годишниот Рамин Мехдипур и неговото иранско семејство живеат во центар за бегалци во Финска. Токму кога Рамин почнува да ужива во школскиот распуст, семејството добива страшни вести дека нивната апликација за азил е одбиена...
13-годишниот Рамин Мехдипур и неговото иранско семејство живеат во центар за бегалци во Финска. Токму кога Рамин почнува да ужива во школскиот распуст, семејството добива страшни вести дека нивната апликација за азил е одбиена. Членовите на семејството Мехдипур го пополнуваат последното барање и продолжуваат со секојдневните животи, обидувајќи се да имаат позитивен став и покрај големата опасност од депортација. Кога Рамин ја започнува новата школска година, секој момент, секое пријателство ќе биде подрагоцено од кога било.

Слики

Првиот снегПрвиот снегПрвиот снегПрвиот снегПрвиот снегПрвиот снегПрвиот снег

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Pesha e kohës (1988)

  image
 • Грубијан (1953)

  image
  Мексико тијеком 50-их година прошлог стољеќа. Кад богати земљопосједник Андрéс Цабрера (А. Солер) одлучи иселити сиромашне становнике свог сиротињског насеља да...
 • Здраво, сестро, збогум, животе (2006)

  image
  Кад јој отац и маќеха погину у несреќи, студенткиња постаје старатељка седмогодишњој полусестри.
 • Закон за децата (2017)

  image
  Сток имал само 26 години кога влегол во светот на ѕвездата Џејмс Дин, актерот со слободарски дух кој ја промени културата на носење костум во култура на носење...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.