рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 1/10

СОДРЖИНА

Љубавни филм. Талентираној кухарици Цоуртнеy Престон живот се окрене наглавачке након смрти оца, главног кухара у обитељском ресторану. Обитељском послу пријети пропаст, љубавни јој је живот у расулу, њезина љубав према кухању је изблиједјела, а њезин најбољи пријатељ из дјетињства и колега кухар, Јаке Турнер, одсели се у веќи град у потрази за послом. "Наоружана" тек пуком снагом воље и збирком рецепата и савјета које јој је оставио отац, Мандy одлучује промијенити свој живот...

Слики

Рулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф ЛовеРулебоок оф Лове

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заљубљена у Риму (2019)

  image
  Глумица добива велику улогу у Риму, а упознаје и америчког новинара који пише чланак о њој.
 • Готвачка романса (2019)

  image
  Кога Карли и Џејсон се натпреваруваат на една позната готвачка емисија за можност да имаат свој ресторан, што ќе биде побитно: нивните готвачки кариери или...
 • Потрага по божиќното богатство (2021)

  image
  Емилија, картограф, добива работа да дизајнира карта за богатство на Северниот Пол за божиќната сезона и бара истражувач што го поминал снежниот Пол. Заедно ќе...
 • Романтично бегство (2019)

  image
  Амбициозната новинарка Дејна се согласува да оди на одмор со момчето Џона за да си ја спасат врската, но наместо тоа, тие раскинуваат веднаш штом пристигнуваат....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.