poster

The Mole People

The Mole People (1956)

Режисер: Virgil W. Vogel

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.0/10

СОДРЖИНА

On an archaeological dig in Asia, Dr. Roger Bentley finds a cuneiform tablet referring to an ancient society, the Shadow Dynasty, that was destroyed. An earthquake soon after reveals an ancient artifact and the scientists discover the ruins of an ancient temple world on a remote mountain site. It leads them to an underground world, lost in time, where people have adapted to low light. The High Priest Elinu doesn't welcome the presence of the new arrivals and wants them eliminated.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подземен свет: Крвави војни (2016)

  image
  Вампирите се фатени неспремни кога новиот водач на врколаците Мариус започнува серија напади против нивниот вид. Нивната единствена надеж е вампирката воинка...
 • Проклетството на Тутанкамон (2006)

  image
  Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во...
 • Хелбој 2: Златната армија (2008)

  image
  Со препознатливиот спој на акција, хумор и спектакл, сагата за најсилниот светски херој кој сака мачиња и доаѓа од пеколот, продолжува во „Пеколко 2: Златната...
 • Напад петоглаве ајкуле (2017)

  image
  Мутирани примјерак велике бијеле псине с пет глава пустоши плаже на Порторику, угрожавајуќи тај некоќ миран оточни рај.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.