СОДРЖИНА

Младиот Димитри го романтизира својот затворен татко до митски пропорции. Кога тој е пуштен по десет години, Димитри едвај чека да го запознае. Но кога татко му го открива вистинскиот карактер, Димитри мора да се соочи со голема дилема.
Младиот Димитри, на прагот на машкоста, но сепак сè уште дете, го романтизира својот затворен татко до митски пропорции. Кога тој е пуштен по десет години, Димитри едвај чека да го запознае и да надомести за загубеното време. Но кога татко му го открива вистинскиот карактер, Димитри мора да се соочи со голема дилема: дали неговата потреба за припадност ќе преовлада врз неговото чувство за правда?

Слики

.Дог

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Драга Ирена (1970)

  image
  Марко, Драган, Мишко и Ќутко другови су још од гимназије. Марков отац нестао је у рату као херој. Марко осеќа немир због амбиција да и сам буде у нечему изнад...
 • Грубијан (1953)

  image
  Мексико тијеком 50-их година прошлог стољеќа. Кад богати земљопосједник Андрéс Цабрера (А. Солер) одлучи иселити сиромашне становнике свог сиротињског насеља да...
 • Евин рукавац (1997)

  image
  Радња филма смештена је у Луизијану 1962 године. Шармантни доктор Луис Батист, иако ожењен лепом Роз, слаб је на своје атрактивне пацијенткиње. Једног дана...
 • Џорџ Вашингтон (2000)

  image
  Група деца во мрачен град се здружуваат едно лето како би прикриле трагична грешка.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.