poster

Das Kindermädchen

Das Kindermädchen (2012)

криминалистички | Германија
Режисер: Carlo Rola

Оценка на корисникот: 8/10
(59 гласови)

Слики

Das KindermädchenDas Kindermädchen

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Добриот татко: Приказната за Мартин Мекнил (2021)

  image
  Главниот обвинител рекол: „Тоа беше речиси совршено убиство...“. Ова е вистинит криминалистички трилер за еден познат хирург кој всушност бил психопат што си ја...
 • Булевар Лондон (2010)

  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
 • Sons of 'Ndrangheta (2019)

  image
  A judge decides to dedicate his life to go after the members of the Ndranghtea-mafia, when he meets a young heir who longs for a life without criminality.
 • Дивљи анѓели (1969)

  image
  "Дивљи анѓели" је југословенски играни филм снимљен 1969. у режији Фадила Хаџиќа. По жанру је мешавина драме и криминалистичког филма, а радња приказује како...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.