poster

Човечки фактор

Human Factors (2021)

драма, трилер | Германија
Режисер: Ronny Trocker

рејтинг: 5.9/10

СОДРЖИНА

Мистериозна инвазија на домот го потресува космополитското семејство од средната класа. Обидувајќи се да го разберат инцидентот, нивните сведоштва за тоа што се случило почнуваат да се разоткриваат заедно со меѓусебната верба на парот.
Во рекламната агенција која заеднички ја поседуваат, француско-германската двојка Нина и Јан потпишуваат договор со нов политички настроен клиент, што ги принудува да се соочат со нивните спротивставени приоритети. За да ги избегнат зголемените тензии на работа, тие ги праќаат своите деца, Макс и Ема, во нивната викендичка покрај море. Но, она што треба да биде идиличен одмор, оди во чуден правец кога мистериозната инвазија на домот става сè надвор од рамнотежа. Иако на почетокот последиците го зближуваат семејството, додека тие се обидуваат да го разберат подобро инцидентот, нивните сведоштва за тоа што се случило почнуваат да се расплетуваат заедно со меѓусебната верба на парот.

Слики

Човечки фактор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аџии (2021)

  недела
  image
  Паулиус е симпатичен средовечен расипник прогонуван од сеќавањата за неговиот мртов брат Матеус, кој бил убиен пред четири години, што го довело во лоша состојба...
 • БРОУКЕН ХИЛ (2009)

  недела
  image
  Аустралија. Талентован тинејжер композитор Томи, машта да упише славну музичку школу Сyднеy Цонсерваториум оф Мусиц. Нажалост у том делу земље где живи тешко је...
 • Врколак (2010)

  недела
  image
  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во...
 • Црн полицаец (2017)

  недела
  image
  Црн полицаец е турнат преку работ, а своите фрустрации ќе ги истури на привилегираната заедница која се заколнал дека ќе ја штити.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.