poster

Романтични средби во Њујорк

Dating & New York (2021)

Режисер: Jonah Feingold

рејтинг: 4.8/10

СОДРЖИНА

Некогаш одамна во волшебното кралство на Њујорк, град кој не спие, но има секс многу често, место на најдобрата пица на светот и преполното метро, двајца миленијалци Мајло и Венди се запознаваат преку апликацијата за состаноци „Мит Кјут“. По секс за една ноќ, магијата на Њујорк повторно ги спојува и тие склучуваат договор за „Најдобри пријатели со бенефит“ за да ги избегнат замките од нивните претходни врски. Дали пријателството и сексот може да се мешаат без никакви компликации? Со помош на Кол и нивните пријатели Хенк и Џеси кои исто така се справуваат со сопствените компликации од новата врска Мајло и Венди можеби ќе го најдат тоа што го бараат.

Слики

Романтични средби во ЊујоркРомантични средби во ЊујоркРомантични средби во ЊујоркРомантични средби во ЊујоркРомантични средби во ЊујоркРомантични средби во ЊујоркРомантични средби во Њујорк

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Grand Hotel Excelsior (1982)

  вторник
  image
  Taddeus is the manager of the Grand Hotel Excelsior. The Summer season begins in May and since then many odd persons frequent the hotel. There is Ilde Vivaldi, in...
 • Степфордските сопруги (2004)

  вторник
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
 • Вампирки (2012)

  вторник
  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Dad's Army (2016)

  вторник
  image
  The Walmington-on-Sea Home Guard platoon deal with a visiting female journalist and a German spy as World War II draws to its conclusion.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.