poster

Официјална конкуренција

Competencia oficial (2021)

комедија, драма | Шпанија, Аргентина
Режисер: Mariano Cohn, Gastón Duprat

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Кога претприемач-милијардер импулсивно одлучува да создаде легендарен филм, тој го бара најдоброто. Познатата филмска режисерка Лола Куевас (Пенелопе Круз) е регрутирана да го осмисли овој амбициозен потфат. Двајца актери со огромен талент, но со уште поголеми ега, го комплетираат ол-стар тимот: холивудскиот срцекршач Феликс Риверо (Антонио Бандерас) и радикалниот театарски актер Иван Торес (Оскар Мартинез). И двајцата се легенди, но не баш најдобри пријатели. Низ серија на постојани ексцентрични искушенија поставени од Лола, Феликс и Иван мора да се соочат не само еден со друг, туку и со сопственото наследство. Кој ќе биде оставен кога камерите конечно ќе почнат да снимаат?

Слики

Официјална конкуренцијаОфицијална конкуренцијаОфицијална конкуренцијаОфицијална конкуренцијаОфицијална конкуренцијаОфицијална конкуренцијаОфицијална конкуренција

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сестри рокерки (2002)

  image
  Во доцните 60-ти и 70-ти години, Сузет (Голди Хон) и Вини (Сузан Сарандон) биле две најпознати следбенички на рок-бендови во Јужна Калифорнија. Нив Френк Запа ги...
 • Фуснота (2011)

  image
  Елиезер и Уриел Сколник су отац и син, али и два професора ривала на студијама Талмуда. Када обојица сазнају да ќе Елиезер добити признање за свој рад, њихов...
 • Девојката со искаканото куче (2021)

  image
  Ана е немажена жена и вредна банкарска работничка со хаотичен личен живот но со доволно пари за да си купи еден вид среќа. Наводниот мир во нејзиниот живот е...
 • Балкански шпион (1984)

  image
  Београѓанин Илија Чворовиќ, који је пар година провео у затвору на Голом отоку због стаљинизма, позван је на рутински разговор у локалну полицијску станицу. Тамо...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.