СОДРЖИНА

Време уочи француске револуције, догаѓаја који су довели до пада Бастилле те гиљотинирања краљице Марије Антоинете 1792. године. Пресудну улогу у свему томе одиграла је млада грофица Јеанне де ла Мотте-Валоис која је, покушавајуќи вратити отето имање (краљ Лоуис XВИ јој је побио обитељ и одузео имање због уроте), смислила сплетку којој је желела доќи до циља успут компромитирајуќи саму краљицу али и похлепног кардинала Рохана.

Слики

Афера огрлицаАфера огрлицаАфера огрлицаАфера огрлицаАфера огрлица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зора (2020)

  недела
  image
  Во блиска иднина, избувнуваат нови конфликти во една осамена долина. Луѓето ги напуштаат домовите, бегајќи од насилството во неизвесност. Ика, Матија и нивните...
 • Гнездо (2020)

  недела
  image
  Успешниот бизнисмен Рори го преселува семејството од САД во родната Англија. Но кога ветувањето за успешен нов почеток почнува да не се остварува, парот се...
 • Рејнин страх (2021)

  недела
  image
  17-годишња Рејн Бароуз је типична тинејџерка… с нетипичном болешќу: рана појава шизофреније. Након што се Рејн врати куќи из болнице, упозна необично лепог и...
 • Црната Венера (2010)

  недела
  image
  Почеток на 19-тиот век. Црната жена Сартје е прикажана пред гладната европска толпа како егзотична атракција. Нејзината необична анатомија станува предмет на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.