poster

The Phantom

The Phantom (2021)

докоментарен | Обединетото Кралство
Режисер: Patrick Forbes

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

СОДРЖИНА

Carlos DeLuna was arrested in 1993 aged 21 for the murder of Wanda Lopez, and protested his innocence until his execution, declaring that it was another Carlos who committed the crime.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.