poster

My Perfect Romance

My Perfect Romance (2018)

романса | Канада
Режисер: Justin G. Dyck

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.6/10
Оценка на корисникот: 5/10

СОДРЖИНА

Newly appointed CEO of Robinson Tech, Wes Robinson, is looking for new ideas to boost the company's sales. Vivian Blair, a program developer, shares a dating algorithm she has been working on called My Perfect Match. Wes sees potential and an opportunity to turn the company around and launches the service. When the pair is challenged to use My Perfect Match themselves to find love, this algorithm shows some interesting results.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Никогаш не бакнувај маж во божиќен џемпер (2020)

  Утре
  image
  Самохраната мајка Меги се соочува со Божиќ сама сѐ додека не се појави Лукас во нејзиниот живот како неочекуван гостин. Во текот на празниците двајцата наоѓаат...
 • Шанса за љубов (2009)

  Утре
  image
  После повторната средба со Кристина, ќерката што пред осумнаесет години ја дала на посвојување, Пејтон Макгрудер се уште ги учи основите на родителството. Во исто...
 • Обнова на љубовта (2019)

  Утре
  image
  Џулс е дизајнерка која одлучува да купи една стара куќа и да ја преуреди за да ја препродаде. Џулс се изненадува кога открива дека сопственикот на другата...
 • Бескрајна љубов (2014)

  Утре
  image
  „Бескрајна љубов“ ја прикажува бурната романса помеѓу тинејџерите Џејд и Дејвид. Богатите родители на Џејд не одобруваат таа да започне врска со момче од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.