poster

Move Me

Move Me (2003)

Режисер: Morten Arnfred

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 8.3/10
(62 гласови)

СОДРЖИНА

Morten Arnfred's warm comedy Lykkevej (Move Me) begins with Sara (Birthe Neumann) being left by her husband of a quarter century. Sara gets a job and moves into a new home on a street populated by eccentrics. Neighbor Robert (Jesper Lohmann) showers in his backyard, has been in mourning since his wife's death, and annoys his neighbors by keeping junk on his front yard. Sara and Robert tentatively strike up a relationship, while a couple on the street, Sus and Bo (Ditte Grbl and Asger Reher), have their own marriage issues to deal with. Move Me was screened at the Gothenburg Film Festival.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Доставувач (2013)

  image
  Винс Вон во урнебесна улога на човек кој дознава дека е татко на 533 деца! Дејвид Вознијак не го сфаќа животот премногу сериозно, како ни работата. Ненадејно...
 • Си било еднаш во Холивуд (2019)

  image
  Во 1969 г. во Лос Анџелес, бившата ѕвезда на вестерн ТВ сериите (Леонардо ди Каприо) и неговиот долгогодишен каскадер (Бред Пит) настојуваат да стигнат до славата...
 • Психолог (2009)

  image
  Сјајну глумачку екипу предводи двоструки оскаровац Кевин Спејси као доктор Хенри Картер, а филм је сниман на најатрактивнијим локацијама Лос Анѓелеса и Холивуда.
 • Големата гозба (1973)

  image
  Четворица богати средовечни мажи - Марчело (Мастројани), непоправлив женкар и пилот на „Алиталија“; Уго (Тоњаци), готвач и сопственик на ресторан; Филип (Ноаре),...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.