poster

The House of Flowers Presents: The Funeral

La Casa de las Flores: El funeral (2019)

Комедија, Драма | Мексико
Режисер: Manolo Caro

рејтинг: 7.5/10

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Патувањето на Јао (2018)

  image
  Јао е младо момче кое ги сака книгите и сонува за авантури, бега од своето село во северен Сенегал да го запознае својот херој, познат француски актер кој е во...
 • Uyanik Gazeteci (1988)

  image
  A comedy of a journalist who feigns war news and makes his agency strand.
 • Чесно и праведно (2004)

  image
  Бизнис партнерите Френк и Џош сосема банкротираат кога нивната старт ап идеја пропаѓа пред да се појави на мрежата.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.