poster

Chinaman

Chinaman (2005)

комедија, драма, романса | Данска, Кина
Режисер: Henrik Ruben Genz

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 9/10
(69 гласови)

СОДРЖИНА

Keld is in a rut. His wife of 25 years has left him. For sustenance, he eats his way through the menu at the local Chinese takeaway. The owner talks him into a marriage of convenience with his sister from China and the unplanned-for happens. A delicate romance blossoms between these two damaged, fragile individuals, but a secret gives their relationship a fateful twist. A subtle and touching story of life's diversity.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Што ве чека кога чекате принова (2012)

  image
  Приказната го следи животот на пет парови кои ја искусуваат возбудата и изненадувањата што ги очекуваат кога треба да добијат бебе. Сфаќаат дека без оглед што...
 • Романтичари (2010)

  image
  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по...
 • Почнувам одново (2017)

  image
  Алис е разведена мајка чиј живот се менува кога тројца млади момци се преселуваат во нејзината куќа за гости. Но, нејзиното чудно ново семејство и новата романса...
 • Тајните на уметничкото училиште (2006)

  image
  Амбициозни уметник скромног талента се труди да се истакне како год може у претенциозној уметничкој академији Ист Коуст. Од екипе која је снимила Свет духова –...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.