poster

John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid (2015)

Режисер: Rhys Thomas

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.9/10

СОДРЖИНА

Armed with boyish charm and a sharp wit, the former "SNL" writer offers sly takes on marriage, his beef with babies and the time he met Bill Clinton.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Big Score (2016)

  image
  Yuri Pelagatti (Albanese) wants the evidence of infidelity of his ex-wife and assumes Arturo Merlino (Verdone) believing him a super detective. The two,...
 • Жив човек (2020)

  image
  Београдски рокер и некадашњи члан култног бенда “Синови” Игор Ѓелиќ-Ѓела (Никола Ѓуричко), живи са женом Сунчицом (Нада Шаргин), са којом има доста проблема, али...
 • Житието на Брајан (1979)

  image
  Огорчените римјани се обидуваат да наметнат поредок во време на хаос и промени, а од другата страна во таа област има премногу месии и следбеници спремни да...
 • Расправија (2020)

  image
  Кога еден пар се расправа на една забава, а никој од нив не признава дека е виновен, тие одлучуваат постојано да се навраќаат на вечерта за да одлучат кој имал...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.