poster

Count Axel

Count Axel (2001)

комедија | Данска
Режисер: Søren Fauli

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.5/10
(54 гласови)

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Stolat në park (1988)

  image
 • Незавршена работа (2015)

  image
  Еден трудољубив сопственик на мал бизнис (Винс Вон) и неговите двајца соработници (Том Вилкинсон, Дејв Франко) патуваат во Европа за да ја склучат најважната...
 • The Complexity of Happiness (2015)

  image
  Enrico Giusti works to help agencies getting out of bad management situations. The sudden death of two entrepreneurs leaves their young children in charge of the...
 • Крај старих времена (1989)

  image
  Почетком 20. стољеќа у Чешкој, у једној племиќкој резиденцији живи новопечени аристократ Стокласа (М. Лабуда) са својом дјецом, а који непрестано збуњује послугу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.