poster

Chris D'Elia: Incorrigible

Chris D'Elia: Incorrigible (2015)

Режисер: Bill D'Elia

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

СОДРЖИНА

Comedian and actor Chris D’Elia, known for his dynamic physical comedy, explains why the NFL would be way more entertaining if it were real lions, bears and Vikings battling each other, that babies are the worst prize ever, and that you should never ask a Cuban directions unless you’re ready for the best time of your life.

Улоги
Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 83 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ова не е глупав тинејџерски филм (2001)

  image
  Во средното училиште „Џон Хјуз“ учениците се исти како и во сите други тинејџерски филмови. Фудбалската ѕвезда Џејк се обложува со арогантниот Остин дека може да...
 • Unique Brothers (2014)

  image
  A funny story about two brothers, Pietro and Francesco, and what happens with them and their families after Petro loses his memory.
 • Стара мома (2019)

  image
  Габи, безобѕирно оставена на својот 39-ти роденден, е преплашена дека засекогаш ќе биде сама и затоа започнува низа состаноци само за да открие дека нејзиниот...
 • Parents and Children: Shake Well Before Using (2010)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.