poster

Мадалена

Madalena (2021)

Драма | Бразил
Режисер: Madiano Marcheti
Cinemax 2 | 8.6.23 | 14:15


рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Лузијане, Кристијано и Бјанка немаат речиси ништо заедничко, освен тоа што сите живеат во ист рурален град во западен Бразил. Среде поле со соја, Мадалена, транс жена, лежи мртва. Во своето сиромашно соседство, Лузијане живее без големи очекувања за иднината, додека ѝ помага на мајка ѝ со работата. Во една оградена населба од другата страна на градот, Кристијано се обидува да му докаже на своето семејство дека е способен да се грижи за плантажите со соја на неговиот татко. Во еден поток, Бјанка и другите транс пријатели ја споделуваат својата тага за Мадалена на најдобар можен начин. Иако не се познаваат, духот на Мадалена станува врска меѓу нив.

Слики

Мадалена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Последните (2020)

  image
  Рударско село во лапонските тундри станува средиште на тензии меѓу пастирите на елени и рударите. Рупи, цврст млад рудар, тајно е вљубен во Рита, жената на својот...
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
 • Грубијан (1953)

  image
  Мексико тијеком 50-их година прошлог стољеќа. Кад богати земљопосједник Андрéс Цабрера (А. Солер) одлучи иселити сиромашне становнике свог сиротињског насеља да...
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.