СОДРЖИНА

Животот не може да биде полош за 17-годишниот Дејн и неговиот 10-годишен брат, откако се селат од Њујорк во еден здодевен мал град. Но, тогаш тие наоѓаат една мистериозна црна дупка зад една заклучена врата во подрумот...
Од легендарниот режисер, Џо Данте („Виење“, „Гремлини“) пристигнува трилерот кој ги прикажува стравовите и тајните закопани длабоко во човечкиот мозок. Животот не може да биде полош за 17-годишниот Дејн и неговиот 10-годишен брат, Лукас, кога нивната самохрана мајка, Сузан ги сели од Њујорк во досадниот мал град, Бенсонвил. Единственото возбудливо нешто за Дејн во новиот град е убавата сосетка, Џули. Бидејќи Сузан минува сè повеќе време на работа, Дејн и Лукас се оставени самите да ги истражуваат длабочините на нивното чудно ново живеалиште. Бидејќи Дејн посветува сè повеќе внимание на Џули, тој има многу помалку време и трпение за својот мал брат. Но, потоа сè се менува кога наоѓаат една мистериозна црна дупка под една заклучена врата на подот на подрумот. Кога браќата експериментираат со дупката, тие сфаќаат дека ладната бездна оди до бесконечност. Фрлаат паричка и не слушаат како паѓа. Тие спуштаат сијалица, а таа исчезнува во темнината. Надевајќи се дека ќе најдат одговори за минатото на куќата, Дејн и Лукас ја носат Џули да го види нивното ново откритие. Кога ја откриваат дупката, злото се ослободува. Зад секој агол демнат чудни сенки, а минатите кошмари оживуваат, па тројката ќе мора да се соочи со најтемните стравови за да ѝ стави крај на оваа „Дупка“.

Слики

ДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупкаДупка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сеништен возач: Духот на одмаздата (2011)

  image
  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски...
 • Сам во темнината 2 (2008)

  image
  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат,...
 • Krabat and the Legend of the Satanic Mill (2008)

  image
  Тридесетогодишњи рат је донио пуно смрти и разарања у средишњој Европи, те је оставио четрнаестогодишњег Крабата као сироче. Његов инстинкт за опстанком га доводи...
 • Како да се ослободиш од Дедо Мраз (2020)

  image
  Еден необичен хулиган Дедо Мраз се бори да го спаси својот бизнис од пропаѓање. Во меѓувреме, Били, запоставено и претпазливо 12-годишно дете, најмува платен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.