СОДРЖИНА

„Божиќ во 8-бити“ е хумористичен и искрен поглед назад кон авантурите од детството. Одвивајќи се во предградието на Чикаго во доцните 1980-ти, приказната ја следи храбрата мисија на 10-годишниот Џејк Дојл да го добие најдобриот и најнов систем за видеоигри за Божиќ. Во филмот играат Нил Патрик Харис и Винслоу Фегли како возрасниот и младиот Џејк, потоа Џун Дијана Рафаел, како и Дејвид Крос и Стив Зен.

Слики

Божиќ во 8-бити

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Zëvendësi i grave (1987)

  image
 • Веќе од живота (1996)

  image
  Јацк Цорцоран, по занимању аниматор, храбар је у суочавању с туѓим али неспособан кад се ради о њему. Животом му управљају заручница и мајка а његов агент Wалтер...
 • Дан за да (2021)

  image
  A mom and dad who usually say no decide to say yes to their kids' wildest requests — with a few ground rules — on a whirlwind day of fun and adventure.
 • Хајдучка времена (1977)

  image
  Двадесетих година прошлог века, у малом босанском селу подно Грмеча, започиње школска година. За дечаке Бају и Икету, то је је крај безбрижног детињства и слушања...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.