poster

Атенборо и гробницата на мамутите

Attenborough and the Mammoth Graveyard (2021)

докоментарен, историски | Обединетото Кралство
Режисер: Jamie E. Lochhead
Viasat Nature | вторник | 21:00

Оценка на корисникот: 8.9/10
(69 гласови)

СОДРЖИНА

На аматерските трагачи по фосили, Сели и Невил Холингворт, им се придружуваат Сер Дејвид Атенборо и професорот Бен Гарод, додека тие ја откриваат мистеријата за мамутите во околината на Свиндон.

Улоги
Продуцент: David Dugan, Jamie E. Lochhead
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 59 мин

Слики

All3MediaAll3MediaAll3MediaAll3MediaAll3MediaAll3MediaAll3MediaAll3MediaAll3MediaAll3Media

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ханибал: Новите докази (2018)

  image
  Ханибал, еден од најпознатите генерали во историјата, ги преминал Алпите за само 16 дена за да го нападне Рим. Тим експерти првпат открива како неговата армија...
 • Karl Marx City (2016)

  image
  A filmmaker journey through the former East Germany looking into her father's 1999 suicide.
 • Моја генерација (2017)

  image
  Мајкл Кејн као наратор и продуцент овог филма, води нас кроз његово лично путовање по Лондону шездесетих година. Време културне револуције, креативности уз...
 • Враќањето на мечките (2020)

  image
  Научниците се надеваат дека повторното доведување мечки во Европа ќе има позитивно влијание врз целиот екосистем, но дали Европа е подготвена да дели простор со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.