СОДРЖИНА

Американац Џек одмара се у Шведској, у друштву предивне жене. Приликом шетње идиличним зимским крајоликом у Џека почиње да пуца непознати мушкарац. Џек га одмах убије а затим ликвидира и своју девојку, као и мушкарчевог помоќника. Након тога, у Италији, Џек се састаје са послодавцем Павелом, који му даје кључеве аутомобила и шаље га да се сакрије у малени и предивни град Кастелвекио, саветујуќи му да тамо не склапа никаква пријатељства. Меѓутим, Џек се зближи са локалним свештеником, Бенедетом, а почне посеќивати и проститутку Клару. Павел га зове и даје нови посао у који је укључена атрактивна плаќеница Матилда...

Слики

АмериканацАмериканацАмериканацАмериканацАмериканацАмериканацАмериканацАмериканацАмериканацАмериканацАмериканацАмериканац

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Макс (2002)

  понеделник
  image
  Филм кој го разгледува пријателството помеѓу трговец со уметнички дела наречен Ротман и неговиот ученик, Адолф Хитлер.
 • Клиентот (1994)

  денес
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
 • Средба со злото (2012)

  денес
  image
  Џон е разочаран татко и сопруг, кој под водството на еден таинствен странец се претвора во херој што е подготвен на сѐ за да го заштити своето семејство.
 • Антигона (2019)

  денес
  image
  Истоимената провокативна и современа адаптација на класичната грчка трагедија од критички признаената режисерка Софи Дераспе ја пресликува приказната за потрагата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.