СОДРЖИНА

„Срцекршач“ е романтична комедија преполна со акција во која се здружени двајца од најголемите млади ѕвезди на Франција: Роман Дури и актерката/пејачката Ванеса Паради. Шармантниот, смешниот и ладнокрвниот Алекс е професионален „срцекршач“ кој за пари може да го претвори секој сопруг, свршеник или момче во „бивш“ Алекс има едно цврсто правило: тој разделува само парови каде жената е несреќна. Неговата најнова работа ќе го стави тоа правило пред искушение. Целта е Жулиет, прекрасната наследничка која треба да се омажи за мажот на нејзините сништа. Бидејќи има уште десет дена до свадбата, Алекс е најмен од страна на нејзиниот татко, да го изведе своето најтешко заведување до сега, што го доведува до опасност да биде фатен од страна на неговите безмилосни кредитори, налутените бивши мажи, како и од убавата и независна Жулиет. Но, најлошо од сè е што можеби на сопствен трошок ќе открие дека кога се работи за љубов, не постои секогаш совршен план.

Слики

СрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршачСрцекршач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џон Такер мора да умре (2006)

  image
  Џон Такер е главен фраер во училиштето. Тој е капитен и ѕвезда на кошаркарскиот тим. Тој има пари, згоден е и шармантен и може да ја добие секоја девојка што ќе...
 • Русокоса со амбиција (2007)

  image
  Кога Кејти Грегерстич од Минден, Луизијана оди да го посети своето момче Били, кој е амбициозен модел во Њујорк, го наоѓа во кревет со друга жена. Били раскинува...
 • ДДД - дебелата другарка во друштвото (2015)

  image
  Добитник на наградата „Teen Choice Awards 2015“, со бројни номинации, овој филм ќе ви покаже што е вистинско пријателство ... а што не е. Бјанка е средношколка...
 • Готвење со љубов (2018)

  image
  Кели е продуцентка на детски емисии за готвење. Заедно со својата менторка Аманда, на емисијата работи од самиот почеток и многу е приврзана за неа. Кога Аманда...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.