poster

Љубов под маслиновото дрво

Love Under the Olive Tree (2020)

драма, романса | САД, Канада
Режисер: Peter DeLuise

рејтинг: 6.3/10

СОДРЖИНА

Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен маж, тие никогаш не очекувале дека ќе летаат искри.

Слики

Љубов под маслиновото дрвоЉубов под маслиновото дрвоЉубов под маслиновото дрвоЉубов под маслиновото дрвоЉубов под маслиновото дрвоЉубов под маслиновото дрвоЉубов под маслиновото дрвоЉубов под маслиновото дрво

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Интервју с Богом (2018)

  недела
  image
  Праќење рата у Авганистану новинару Полу Ашеру пружило је неке од најбољих прича његове младе каријере. Али, тај подухват ќе га на крају коштати више него што је...
 • Сама со своите соништа (2019)

  недела
  image
  Кон крајот на 1960-тите, Лучија е оставена со баба ѝ додека нејзините родители емигрираат во Франција да најдат работа. Лучија е вознемирена што мора да остане во...
 • Не жалим своју младост (1946)

  недела
  image
  Радња филма је смештена у Јапан 1930-их и инспирирана је стварним догаѓајима као Такигаwа инцидент, односно стварним личностима као Хотсуми Озаки....
 • Екс макина (2014)

  недела
  image
  Кејлеб Смит (Домал Глисон) е 26-годишен програмер во најголемата компанија за интернет на светот. Тој победува на натпревар и добива викенд во еден приватен имот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.