poster

Алфа и Oмега

Alpha and Omega (2010)

Режисер: Anthony Bell, Ben Gluck
CineStar TV2 | 27.7.22 | 17:55

рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 8.88/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Како изгледа највозбудливото патување? Автостопирање, бензински пумпи, лути мечки, бодликави прасиња и гуска која игра голф и има патка како кедишек. Баш онака како кога Кејт и Хамфри, двата волка кои се обидуваат да се вратат дома, се релоцирани на другата страна на земјата од страна на ренџерите во националниот парк. Хамфри е „омега“ волк чии денови минуваат во зезанции и дружење со својата дружина од волци кои сакаат забава и верверици кои играат видео- игри. Кејт е „алфа“ волчица, дисциплинирана и елегантна во стилот на Лара Крофт. Мотото на Хамфри е „засмеј ги“, а мотото на Кејт е „јас сум шефица“. Пред нив има уште илјадници километри.
Кога се враќаат дома, волчите глутници се спремаат за конфликт. Само Кејт и Хамфри можат да го вратат мирот. Но, прво мора да се справат еден со друг.

Слики

Алфа и OмегаАлфа и OмегаАлфа и OмегаАлфа и OмегаАлфа и OмегаАлфа и OмегаАлфа и Oмега

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари Оза (2015)

  понеделник
  image
  Након што се Зла вештица Запада истопила, а Дороти се вратила у свој свет, Глинда, Добра вештица Југа, се одлучује да оживи Злу вештицу и њене моќи уклони тако...
 • UglyDolls: Совршено несовршени (2019)

  понеделник
  image
  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш...
 • Шрек 2 (2004)

  понеделник
  image
  Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето,...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  понеделник
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.