рејтинг: 6.1/10

СОДРЖИНА

Крајот на цивилизацијата дојде. Татко и неговиот син се меѓу преживеаните. Кога таткото умира, синот оди на патување по река во потрага по некој што може да го прочита дневникот на татко му, највредниот артефакт на наследството.
Крајот на цивилизацијата пристигна. Не е познато што ја предизвикало катаклизмата, но апокалипсата избришала голем дел од човештвото и Земјата престанала да дава плодови. Татко и неговиот син се меѓу малкутемина преживеани. Синот расте како див ѕвер, зашто таткото мисли дека е единствениот начин да му помогне на своето дете да преживее во свет каде меѓучовечките односи се неверојатно опасни. Кога таткото умира, синот одлучува да оди на патување покрај мистериозна река во непријателски настроен свет, поттикнат од желбата да го открие тоа што му било забрането, но пред сѐ во потрага по некој што може да ги прочита зборовите напишани од таткото во дневникот што го водел цел живот.

Слики

Земјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовитеЗемјата на синовите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оги (2019)

  image
  Након што је приморан да превремено оде у пензију, његов однос са женом и ќерком бива угрожен када се заљуби у своју виртуелну партнерку…
 • Магла во исчезнување (2021)

  image
  Визуелно зашеметувачката и лирско хуманата парабола ги алхемизира научната-фантастика и надреализмот на болната историја на Колумбија преку сетилно филмско...
 • I'll Follow You Down (2013)

  image
  After her genius husband disappears from a routine business trip without a trace the next 12 years becomes so much to bear. But when her son comes of age and is...
 • К-ПАКС (2001)

  image
  Бескуќник који проси на Гранд Централ РР станици у Њу Јорку угледа Прота (Кевин Спацеy) који се појављује ниоткуда. Када га полиција зауставља након сто је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.