poster

Code Name: Foxfire

Code Name: Foxfire (1985)

Режисер: Victoria Tarazi, Corey Allen

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 8.6/10
(66 гласови)

СОДРЖИНА

The President of the United States assigns his brother to assemble a covert team of female counter-intelligence operatives, reporting only to him. The leader is former CIA operative Liz "Foxfire" Towne, who just got out of prison after serving four years for a crime she didn't commit. Her operatives are reformed con artist and burglar Maggie Towne and streetwise driver Danny O'Toole, assisted by Phillips the butler.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Shpërthimi (1974)

  image
 • Борец (2007)

  image
  Aјшa учи во средно училиште и нејзиниот татко кој што е дојден во Данска како имигрант од Турција, е убеден дека таа ќе стане доктор. Ајшa сепак повеќе сака да...
 • Опасна задача (2004)

  image
  Претседателот на една африканска земја изјавува дека буџетот за вооружување ќе го претвори во буџет за наводнување. Новинарот Мајкл Пауер набргу дознава дека...
 • Топ ган (1986)

  image
  Кога студентите на елитното училиште за обука на пилоти на борбени авиони се натпреваруваат кој ќе биде најдобар, еден смел млад пилот (Том Круз) од својата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.