poster

East, West, East: The Final Sprint

Lindje, Perëndim, Lindje (2009)

Комедија, Драма | Албанија
Режисер: Gjergj Xhuvani

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.3/10

Слики

East, West, East: The Final Sprint

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Годината кога Доли Партонми беше мајка (2011)

  image
  Елизабет Алисон Греј е обично единаесетгодишно девојче од предградието, кое нестрпливо ја очекува адолесцентноста, кога изненадно открива дека целиот нејзин живот...
 • Црни Петар (1964)

  image
  Млади Петар (Л. Јаким) не може се похвалити да је пронашао животни циљ. Његов ауторитативни отац (Ј. Вострчил), диригент у мјесном глазбеном саставу, његова је...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Другата страна на надежта (2017)

  image
  Две приче које се спајају након 40 минута. Прва прати Каледа, сиријског избеглицу. Слепог путника на теретном броду који се искрцао у Хелсинки, како би, иако с...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.