СОДРЖИНА

Урнебесен и интимен документарец, кој ги слави животот и наследството на починатиот актер, писател и продуцент Боб Ајнстин.
Столб на комичарската заедница скоро 50 години, Боб Ајнстин, со своето особено чувство за хумор, имаше големо влијание на генерации комичари. Од тимот, кој стои зад документарецот на ХБО „Ако не си во посмртница, јади појадок“, „Филмот за Супер Боб Ајнстин“ прикажува некои од најголемите комични настапи – од неговото легендарно алтер его Супер Дејв Озборн, до неговата улога како Марти Фанкхаузер во „Лери Дејвид“. Истражувајќи ги необичното откривање на Ајнстин и неговата долготрајна кариера, филмот прикажува интервјуа со оние што го познаваа најдобро вклучувајќи ги Џери Сајнфелд, Лери Дејвид, Сузи Есман, Дејвид Летерман, Сара Силверман, Џеф Гарлин, Џими Кимел и Стив Мартин. Прослава на Ајнстиновата невообичаена посветеност на работата.

Слики

Филмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб АјнстинФилмот за Супер Боб Ајнстин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Папа Франсис: Човек од речи (2018)

  image
  "Pope Francis - A Man of His Word" is intended to be a personal journey with Pope Francis, rather than a biographical documentary about him. The pope's ideas and...
 • Стиг Ларшон - Човек који се играо ватром (2018)

  image
  Стиг Ларшон: Човек који се играо ватром детаљно говори о заоставштини и животном делу познатог аутора Стига Ларшона. Творац је и писац најпродаванијег серијала...
 • Барајќи го Осама (2016)

  image
  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна...
 • Роберт Редфорд: Плави анѓео (2019)

  image
  Роберта Редфорда, плаве косе и плавих очију, многи су гледали, нарочито обожаватељке, као секс симбола, љубавника и романтика. Меѓутим, ова холвудска звезда је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.