СОДРЖИНА

Дванаесетгодишниот Иво живее во мал, посткомунистички град со уништената Црна мелница. Прекршувајќи го ветувањето дека нема да се приближи до старата воденица, Иво и неговите пријатели случајно ги ослободуваат нејзините зли сили.
Дванаесетгодишниот Иво живее во малиот посткомунистички град. Симболот на ова изолирано место е уништената Црна мелница - некогаш место каде што работеле многу од родителите. Тоа е цел свет за Иво и пријателите. Прекршувајќи го ветувањето дека нема да ѝ се доближат на старата мелница, децата случајно ги пуштаат на слобода злите сили. Од тој момент, ништо нема веќе да биде исто. Објектите и возрасните почнуваат да исчезнуваат. Од безгрижен мал егоист, Иво мора да помине низ преобразба и да стане одговорно, сочувствително и храбро момче. Тој почнува да ја почитува својата сестра која е со попреченост која претходно ја мразел, и сето тоа поради натприродните способности на Мела со кои децата ќе успеат да ја решат мистеријата на Црната мелница.

Слики

Црната мелницаЦрната мелницаЦрната мелницаЦрната мелницаЦрната мелницаЦрната мелница

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • ЛЕТЕЧКИОТ ЛИФТБОЈ (1998)

  image
  Филмот е врз основа на книгата на познатата холандска писателка Ени М.Г. Шмит. Спектакуларна приказна за Абелтје, интересн мал лифт-бој, којшто со стискање на...
 • Душкало и проколнатиот дворец (2010)

  image
  Германскиот овчар Сниф кој беше одгледан од страна на Том. Тој го научи кучето на многу трикови и заедно со неговата девојка Мирјам заминаа во интересна авантура....
 • Крокодили од предградието (2009)

  image
  Десетгодишниот Ханес го воспитува неговата самохрана мајка. Момчето сонува да стане член на најпрестижната банда во светот - бандата Крокодили. За да го прифатат...
 • Волкот и лавот (2021)

  image
  По смртта на дедо ѝ, 20-годишната Алма одлучува да се врати во домот од детството - мал остров во срцето на прекрасните канадски шуми. Додека е таму, таа спасува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.