СОДРЖИНА

Од режисерот на „Умри машки 2“ и продуцентот на „Брзина“, ви го претставуваме 12 РУНДИ, во кој главната улога ја игра Џон Кена, како полицискиот детектив од Њу Орлеанс Дени Фишер. Кога Фишер ќе го спречи брилијантниот крадец Мајлс да се извлече со мулти-милионски грабеж, девојката на крадецот е случајно убиена. Откако бега од затвор, криминалниот гениј тргнува да се одмазди, вовлекувајќи го Дени во серија од речиси невозможни гатанки и задачи... 12 РУНДИ... Што Дени мора некако да ги реши и заврши за да ја спаси својата свршеница. Од тестови за интелигензија до сизифовски тестови за издржливост, Мајлс го тера Дени да погодува на слепо на секое следно вртење. Со секоја нова рунда Дени треба да трча низ градот со невидена брзина. Додека Мајлс си игра со Дени, во опасност се и невини граѓани. Автомобилите, трамваите и траектите се претворени во потенцијално оружје за масовно уништување. Со сите овие насилни тестови, еден погрешен потег може да доведе до смртоносен заклучок. За Џон Кена, 12 РУНДИ не е само обична улога. Ова е негово воведување во малубројната група на ѕвезди од акционите филмови. Освен тоа, ликот Дени Фишер е тип на херој што Кена уживал да го гледа, како љубител на тој жанр. „Осумдесеттите беа ера на ’обичните’ херои“, објаснува Кена. „И оттогаш немало таков тип на херој. Момците како Брус Вилис во ’Умри Машки’ докажаа дека и обичен човек може да биде акционен херој. Ако јас некако влегувам во таа група, тогаш одлично сум почнал“.

Слики

12 рунди12 рунди12 рунди12 рунди12 рунди12 рунди12 рунди12 рунди12 рунди

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Одмаздници 2: Ерата на Ултрон (2015)

  петок
  image
  Кога Тони Старк и Брус Бенер се обидуваат да започнат една мировна програма наречена „Ултрон“, работите одат во многу лоша насока и најмоќните херои на Земјата...
 • УНИШТУВАЧ (2018)

  петок
  image
  Полициска детективка повторно се наоѓа со луѓето со кои одамна работела на тајна задача, за помеѓу нив конечно да дојде до помирување.
 • Чувај ми го грбот 2 (2021)

  петок
  image
  Најсмртоносниот чуден пар на светот - телохранителот Мајкл Брајс (Рајан Рејнолдс) и платениот убиец Дариус Кинкејд (Семјуел Л. Џексон) - повторно се враќаат со...
 • Почеток (2010)

  петок
  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.