poster

Шума: Те гледам насекаде

Rengeteg - Mindenhol látlak (2021)

драма | Унгарија
Режисер: Benedek Fliegauf

рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

Седум хипнотички и непредвидливи кратки приказни кои стануваат сè поинтензивни додека не кулминираат во психолошки калеидоскоп на парови, семејства и пријатели, сите поврзани со трескавичен дијалог и духовите на отсутните.
Седум хипнотички и динамични минијатури. Навидум безопасни на почетокот, тие стануваат доста интензивни додека не кулминираат во психолошки калеидоскоп. Дедото е тивок - дали сѐ уште е жив? Човек зборува со плакарот - зошто? Отсутни луѓе се прикрадуваат како духови во животите и разговорите на паровите и семејствата. Тие се изгубени, потиснати и исчезнати. Млади луѓе ги шокираат своите мајки - еден со љубов, другиот со презир (како разумно претставување на теоријата дека Господ е еден вид Гандалф). Конечно, тука е и шарлатанот кој ги води наивните болни луѓе во смртта. Тешко е да се каже кој е тука жртвата, а кој е виновникот. Ако луѓето се сфери, дали некогаш можат да се сретнат?

Слики

Шума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекадеШума: Те гледам насекаде

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.