poster

The Glass Shield

The Glass Shield (1994)

криминалистички, драма | Франција, САД
Режисер: Charles Burnett

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10

СОДРЖИНА

This worthy if over-elaborate thriller is based on a true story about the first black cop to be assigned to a California sheriff's department. Michael Boatman plays the eager young recruit who finds himself contending not only with the racist attitudes of his all-white colleagues, but a web of corruption that leads to the highest level. There's solid support from Lori Petty, Ice Cube and old hand Michael Ironside, but director Charles Burnett occasionally gets too bogged down in the intricate plot to allow any excitement.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралство на животните (2010)

  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Ден на знамето (2021)

  image
  Шон Пен е режисер и глуми заедно со својата ќерка Дилан Пен во овој интимен семеен портрет за млада жена која се бори да ги помири своите сеќавања за својот сакан...
 • Утврдување на смртта (2002)

  image
  Како би побегнал од големите коцкарски долгови, одбивниот Рис Вилијамс одлучува да ја смисли сопствената смрт, со помош на долгогодишната сопатничка, сопругата...
 • Сите светци на мафијата (2021)

  image
  „Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.