poster

Игла во пластот на времето

Needle in a Timestack (2021)

Режисер: John Ridley

рејтинг: 4.4/10
Оценка на корисникот: 8.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Во блиската иднина Ник и Џенн живеат во брачна среќа, сѐ додека нејзиниот бивш сопруг не го изврти времето за да ги раздели. Кога сеќавањата на Ник исчезнуваат, тој мора да одлучи што ќе жртвува за да го сочува она што го сака.
Ако љубовта е во форма на круг, кои линии би ги преминале за да бидете со сродната душа? Во оваа тензична љубовна приказна режирана од добитникот на „Оскар“, Џон Ридли, Ник и Џенин (номинираните за „Оскар“ Лесли Одом Јуниор и Синтија Ериво) живеат во брачна хармонија сѐ додека нејзиниот бивш сопруг (Орландо Блум) не го изврти времето за да се обиде да ги раздели, користејќи ја девојката на Ник од колеџот (Фрида Пинто). Кога сеќавањата и реалноста на Ник исчезнуваат, тој мора да одлучи што ќе жртвува за да го задржи или да се ослободи од сето она што го сака. Дали љубовта може да опстои во иднината каде што времето е флуидно и целиот живот можеби е само илузија?

Слики

Игла во пластот на времетоИгла во пластот на времетоИгла во пластот на времетоИгла во пластот на времето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Паралелен свет (2012)

  image
  Адам (Џим Стерџис) е обично момче во необичен свет на две планети близначки кои кружат околу едно сонце. Тој се мачи да врзе крај со крај, но неговата романтична...
 • Таа (2013)

  image
  Дејството на „Таа се одвива во Лос Анџелес, во блиската иднина, и го следи Теодор Томбли (Жоакин Феникс), комплексен, емотивен маж, кој заработува пишувајќи...
 • Реј и Хелен (2017)

  image
  Реј је бивши боксер, са пропалом каријером, који сада обавља повремене послове за пријатеља Харвија, агента осигурања. Једном приликом, док истражује случај везан...
 • Вечниот сјај на беспрекорниот ум (2004)

  image
  Човек разочаран од љубовта дознава дека неговата девојка ги избришала сеќавањата за него со експериментална постапка и одлучува да го стори истото. Главните улоги...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.