СОДРЖИНА

Оскаровецот Кевин Костнер го игра писателот Џон Џејмс, кој, по мачниот развод, се сели во рурална Јужна Каролина заедно со своите две деца. Додека тројцата ја истражуваат областа околу нивниот нов дом, наидуваат на таинствено ритче во шумата. Ќерката на Џон Џејмс е маѓепсана од него и нејзиното однесување станува сѐ побизарно. До каде ќе оди таткото за да ја заштити својата ќерка од древното зло што ја опседнува? Напнатиот надреален трилер е во режија на Луис Бердехо, еден од највозбудливите нови шпански режисери. Филмот е снимен според истоимениот расказ на Џон Коноли. Главните улоги ги толкуваат двојниот оскаровец Кевин Костнер и Ивана Бакеро („Лавиринтот на панот“) во нејзиното прво актерско остварување на англиски јазик.

Слики

Нова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќеркаНова ќерка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Карантин (2008)

  image
  Телевизиска репортерка и нејзиниот камерман се затворени во зграда ставена под карантин од Центарот за контрола и спречување на зарази по појавата на вирус кој ги...
 • The Pact (2018)

  image
  Моника је успешна жена која се бави дизајном скупоценог накита и удата је за полицијског агента Алекса са којим има ќерку Клару. Њен живот ќе се потпуно...
 • Уклета куќа (2020)

  image
  Два пара заједно изнајме луксузну, пресавршену да би била истинита, куќу на 'Аирбнб'-у, да би затим открили како их власник потајно шпијунира. После дуго времена,...
 • Тишина (2016)

  image
  A deaf and mute writer who retreated into the woods to live a solitary life must fight for her life in silence when a masked killer appears at her window.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.