СОДРЖИНА

3 хорор приче темељене на причама Натханиела Хаwтхорнеа. У првој причи названој "Експеримент др. Хеидеггера", Хеидеггер покушава вратити младост троје старих пријатеља. У "Раппаццинијевој кќери", Винцент Прице глуми поремеќеног оца који својој кќери даје отров како никад не би могла напустити њен врт с отровним биљкама. У задњој причи "Куќа са седам забата", обитељ Пyнцхеон пати због стогодишње клетве, а усред сваѓе о насљедству брат Пyнцхеон убија своју сестру.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вештерката од Блер (1999)

  image
  „Вештерката од Блер“ следи тројца режисери на она што требало да биде едноставна прошетка во шумата.
 • Тоа доаѓа ноќе (2017)

  image
  Замислете го крајот на светот. Сега замислете нешто полошо. Психолошкиот хорор трилер „Тоа доаѓа во ноќта“ се фокусира на еден тинејџер додека се бори со...
 • Asleep (2017)

  image
  Imagining love and relationships in the near future.
 • Патување низ спомените (2021)

  image
  Ник Банистер, приватен детектив на умот, се движи низ примамливиот свет на минатото кога животот му е сменет од новата клиентка Меј. Едноставниот случај станува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.