poster

Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos

Hagane no renkinjutsushi: Mirosu no seinaru hoshi (2011)

Режисер: Kazuya Murata

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 8.5/10
(96 гласови)

СОДРЖИНА

In the lost holy land of Milos, the Elrics search for the truth behind an unknown form of alchemy. What secrets are hidden in Milos? Riddles must be solved and dangers faced before the truth can be found.

Слики

Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosFullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Макс Стил (2016)

  image
  Макс Стил е приказна за тинејџерот Максвел Мекграт и неговиот пријател вонземјанин Стил, кои со спојување на нивната специјално турбо-енергетска моќ можат да го...
 • Војна на ѕвездите: 4 епизода - Нова надеж (1977)

  image
  Лук Скајвокер ги здружува силите со еден ритер-џедај, со еден смел пилот и со еден вуки и двајца дроиди за да ја спасат галаксијата од Империјата, исто така...
 • Хаос који хода (2021)

  image
  У не тако далекој будуќности, Тод Хјуит(Том Холанд) упознаје Виолу (ДејзиРидли), тајанствену девојку која се појављује на његовој удаљеној планети, где су све...
 • Човек-пајак: Нема пат до дома (2021)

  image
  За првпат во филмската историја на Човекот-пајак, се открива идентитетот на нашиот пријателски херој од соседството, доведувајќи ги неговите одговорности како...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.