СОДРЖИНА

Космос содржи шест одделни приказни вткаени во еден игран филм. Оваа слоевита нарација заедно ја држи мистичниот грчки таксист Космос, кој се појавува во вистинскиот момент за да им понуди возења на различни ликови до различни дестинации.

Слики

Космос

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Неочекувана бременост (2015)

  image
  Професорка во средно училиште открива дека е бремена во исто време со нејзината најпримерна ученичка. Двете развиваат уникатно пријателство додека се обидуваат да...
 • Патувањето на Јао (2018)

  image
  Јао е младо момче кое ги сака книгите и сонува за авантури, бега од своето село во северен Сенегал да го запознае својот херој, познат француски актер кој е во...
 • Бани и Бул (2009)

  image
  Стивен е момче кое веќе со месеци не излегло од дома. Затворен во станот, тргнува на замислено патување користејќи ги спомените и сеќавањата на патувањата по...
 • Свингери (1996)

  image
  Комедија за животот на невработени актери што живеат во источниот дел на Холивуд, Калифорнија, за време на враќањето на свингот во 1990-тите. Мајк има љубовни...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.