poster

Занка Контакт

Zanka Contact (2020)

драма | Франција, Мароко, Белгија
Режисер: Ismaël El Iraki
Cinemax | 19.10.22 | 22:00

рејтинг: 5.7/10

СОДРЖИНА

Казабланка. Ларсен, бивш рокер, се запознава со Раџа, пејачка со златен глас и лош темперамент. И двајцата се во бегство: тој од зависноста за дрога, таа од животот на улиците. Низ заедничката страст кон музиката, тие лудо се вљубуваат...
Во пеколната Казабланка, една сообраќајна незгода е повод за жешка, страсна љубовна приказна помеѓу бивш рокер и уличната амазонка Раџа. Неопислива траума е нивното заедничко минато, а рокенролот е нивниот заеднички спасител. Гитарата покриена со змиска кожа на Ларсен и течниот и златен глас на Раџа можат да значат рај, само ако сето она што останало од неговите визии предизвикани од дрогата и нејзиниот подведувач не им застанат на патот. Нивната единствена надеж за одржување на романсата е да побегнат од овој опасен град. Дали има излез од ова лудо мароканско подземје со менажерија на садистички цајкани, отровни змии, концерти на хеви-метал и современи револвераши? За овие панкерски Ромео и Јулија можеби единствениот одговор лежи во песната – онаа што ја пишуваат и заедно сонуваат за неа.

Слики

Занка КонтактЗанка КонтактЗанка КонтактЗанка КонтактЗанка КонтактЗанка КонтактЗанка Контакт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чежња Веронике Фос (1982)

  image
  Драма чија је радња смјештена је у Мüнцхен 1955. године, а почиње призором у кину гдје се приказује филм из нацистичког раздобља с филмском звијездом Треќег...
 • Зад хоризонтот (2019)

  image
  Во летото 1976 г., доаѓа топлотен бран и рурална Швајцарија се суши со огромна брзина. Во оваа задушлива околина, Гас, 13-годишен син на еден фармер, сведочи за...
 • Либертад (2021)

  image
  Мирниот живот на Нора е превртен наопаку кога за време на летните одмори оваа наивна 15-годишна девојка ја среќава Либертад, исто така 15-годишна. Ова ново...
 • Немирни (2021)

  image
  Демиен (Демиен Бонард) е успешен уметник и сликар кој е оженет со Лејла (Лејла Бехти), реставратор на мебел. Тие водат неконвенционален, боемски живот со нивниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.