Оценка на корисникот: 8/10
(95 гласови)

СОДРЖИНА

На 26 години, Симон го преиспитува целиот живот откако преживува ужасна сообраќајна несреќа. Таа го замолува својот пријател Филип да има дете со неа. Филип е исплашен, но конечно се согласува под услов зачнувањето да се случи во пустина.

Слики

32 август на Земјата32 август на Земјата32 август на Земјата32 август на Земјата32 август на Земјата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пред зајдисонце (2004)

  image
  Девет години по првата средба на Џес и Селин, повторно се среќаваат на промоцијата на книгата на Џес во Франција.
 • Многу добри девојки (2013)

  image
  Оваа нежна младешка драма, полна со чувства, прикажува две тинејџерки од Њујорк кои доживуваат настани што носат напнатост во нивниот меѓусебен однос за време на...
 • Непристоен предлог (1993)

  image
  Во последниот обид да ја спасат нивната куќа од соништата, младиот брачен пар Дејвид и Дијана одат во Лас Вегас за да добијат пари преку коцкање. Откако губат сè,...
 • Ванила и чоколада (2004)

  image
  Пенелопа (Марија Грација Кучинота) је мајка троје деце коју недела њеног мужа (Алесандро Прециози) доводе до лудила, па га зато оставља. Он поново постаје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.