СОДРЖИНА

Езерото Викторија изгледа мирно, но под површината се крие смртоносна закана. Еден подводен земјотрес ослободува илјадници праисториски риби-човекојадци и сега една група од чудни херои мора да ги победи острозабите предатори.
Од режисерот Александар Аџа („Ридовите имаат очи“) пристигнува акциониот трилер, „Пирана 3Д“. Секоја година, населението на мирното езеро Викторија се зголемува од 5000 на 50.000 души за пролетниот распуст кога пристигнува толпа луѓе за да се забавува на сонцето. Но, оваа година има поголема грижа од мамурлакот и поплаките на локалните старци. Еден нов вид на ужас тукушто ќе се ослободи во езерото Викторија. Откако еден ненадеен подводен земјотрес ослободува илјадници праисториски риби-човекојадци, една група од луѓе кои не се познаваат ќе мора да се здружат за да не станат храна за новите острозаби жители на езерото.

Слики

Пирана 3ДПирана 3ДПирана 3ДПирана 3ДПирана 3Д

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нераздвојни (2016)

  недела
  image
  Фелипе је богати бизнисмен који због несреќе постане квадриплегичар и тражи асистента терапеута. Неколико их је високо квалификованих, али он одлучи да запосли...
 • Нејзиниот најдобар пријател (2008)

  недела
  image
  Мери е цинична музичка критичарка. Нејзиниот брак е пропаднат, а таа не е во состојба да се помири со тоа и не сака повторно да се отвори за љубовта. Поминувајќи...
 • Wendy 2 - Freundschaft für immer (2018)

  недела
  image
 • Збогување (2019)

  недела
  image
  Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.