рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Бржи од метка! Снажнији од локомотиве! Лети више од авиона! Овај невероватни ванземаљац са планете Криптон "челични човек Суперман" са својом изванредном физичком снагом води бескрајну борбу за истину и правду, прерушен у префињеног новинара Кларка Кента...

Улоги
Продуцент: Max Fleischer
Наратор: Jackson Beck
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 10 мин

Слики

Суперман

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Речет и Кланк (2016)

  image
  Снимен според истоимената видео игра, филмот „Речет и Кланк“ е приказна за двајца нетипични јунаци кои се борат против злобниот вонземјанин кој сака да ги уништи...
 • Човек-пајак: Нов свет (2018)

  image
  Мајлс Моралес е њујоршки тинејџер со проблеми со училиштето, пријателите и со тоа што е новиот спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот, Мајлс...
 • Валеријан и царство хиљаду планета (2017)

  image
  Валериан и ЛОРЕЛАЈН су специјални владини агенти задужени за одржавање реда у целом свемиру у 28. веку. Њих двоје путу кроз време и димензије како би бранили...
 • Тасманиски ѓаволи (2013)

  image
  Посетителите на еден одалечен тасманиски наионален парк ќе станат плен на смртоносни суштества, кои го бранат својот дом.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.