Оценка на корисникот: 6.9/10
(77 гласови)

СОДРЖИНА

Умјетност и живот се сукобљавају у овом елегантном и опако занимљивом нео-ноир трилеру. Када се изненада појави слика Ендија Ворхола, почиње низ реакција на опасне догаѓаје за различите групе ликова укључујуќи: фалсификатора који је постао дилер уметнинама (Џонатан Рис Мејерс); мафијаша и сликара (Емил Херш) који воли шкорпионе; заводљиву музејску конзерваторку (Паз Вега); и каскадера који жели да постане нинџа (Џереми Пивен). Препуна смелих превара и изненаѓујуќих државних удара, трка за слику завршава се експлозивно... једне америчке ноќи.

Слики

Америчка ноќАмеричка ноќАмеричка ноќАмеричка ноќАмеричка ноќАмеричка ноќ

Прегледи


Прегледано од hymie
вторник, 3 мај 2022 04:20
American Night may sound like a generic title for a movie but this is a surprisingly original tale with a cast including Jonathan Rhys Myers, Paz Vega, Michael Madsen, Emile Hirsch and Jeremy Piven. It’s visually striking with lots of cool neon and imaginative set design; the fact that art is used to bring the story together is something I haven’t seen before in the genre.

As you’d expect with the cast it’s well acted and Jeremy Piven is entertaining as stuntman Vincent who thinks he is a... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Следно ниво (2004)

  image
  Успешниот дилер на кокаин (Даниел Крег), кој има заслужно место во елитата на англиската мафија, планира рано пензионирање од бизнисот. Сепак, големиот шеф Џими...
 • Кралеви на улицата (2008)

  image
  Во предвечерјето на немирите во Лос Анџелес, еден детектив од Одделот за пороци на Полицијата на Лос Анџелес кој секогаш има излегувано надвор од рамките на...
 • Предавник (2008)

  image
  Кога агентот на ФБИ, Рој Клејтон, чија истрага води до опасна меѓународна завера, сите траги се чини дека водат кон поранешниот службеник за Специјални операции...
 • Колатерал (2004)

  image
  Една ноќ, таксистот Макс зема човек во сив костум наречен Винсент. Винсент му нуди на Макс голема сума пари да го вози на пет локации наоколу низ Лос Анџелес пред...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.