poster

Волшебниот божиќен колач

The Enchanted Christmas Cake (2021)

романса | Канада
Режисер: Robert Vaughn

рејтинг: 5.4/10

СОДРЖИНА

Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен се мачи со пекарницата сакајќи да го врати Божиќниот дух. Таа се согласува да работи со славен шеф на специјална Божиќна епизода, обидувајќи се да го врати изгубениот рецепт за божиќниот колач на баба си.
Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен (Ерика Дуранс) се мачи да ја води нивната пекарница, да го врати Божиќниот дух, и да го дознае волшебниот рецепт за градскиот легендарен волшебен божиќен колач. Па кога славен шеф доаѓа во градот да снима специјална божиќна епизода, Гвен со колебање се согласува да му помогне на продуцентот Гевин (Робин Дан) за снимањето за да помогне со поддршка на пекарницата. Како што романтичните искрите летаат, дали таа ќе дознае дека Гевин е тајната состојка што ѝ недостигала цело време?

Слики

Волшебниот божиќен колач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Моја велика мрсна православна свадба 2 (2016)

  вторник
  image
  Наставак романтичне комедије која је освојила свет! Филм је још 2002. освојио симпатије публике широм света, а сада је стигао и наставак. "Моја велика мрсна...
 • Никогаш не бакнувај маж во божиќен џемпер (2020)

  денес
  image
  Самохраната мајка Меги се соочува со Божиќ сама сѐ додека не се појави Лукас во нејзиниот живот како неочекуван гостин. Во текот на празниците двајцата наоѓаат...
 • Голема љубов (2018)

  денес
  image
  Владимир је одрастао на хладним улицама Русије. Живи живот од данас до сутра док брине о болесној мајци. У његовом животу нема места ни за кога другог осим за...
 • На крилима љубави (2012)

  Утре
  image
  Ева, 42-годишња оптимистична растављена жена, води љекарну у градиќу у којем је сви знају и цијене. Уз одгој синова и смишљање биљних лијекова нема времена за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.