poster

Магична нараквица

A Little Christmas Charm (2020)

романса | Канада
Режисер: Rich Newey

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Холи, дизајнерка на накит, наоѓа загубена магична белезица и се здружува со истражувачкиот новинар Грег надевајќи се дека ќе го најде сопственикот и ќе ја врати до ноќта на Божиќ. Во главните улоги се Ешли Грин и Брендан Пени.
Кога дизајнерката на накит Холи (Ешли Грин) наоѓа магична белезица во џебот на старо палто, таа веднаш знае дека е важно парче накит и сака да ја врати на сопственикот до ноќта на Божиќ. Откако се среќава со истражувачкиот новинар Грег (Брендан Пени), тие обединуваат сили надевајќи се дека ќе го најдат сопственикот, сѐ додека меѓу нив двајца летаат романтични искри во трката да се врати магичната белезица.

Слики

Магична нараквицаМагична нараквицаМагична нараквицаМагична нараквицаМагична нараквицаМагична нараквицаМагична нараквицаМагична нараквица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Градски фраер (2012)

  денес
  image
  Аманда живее со Чарлс. Таа е успешна менаџерка на висока позиција, а тој банкар. Аманда сфаќа дека е крајно време да има дете, па го тера Чарлс да спие со неа...
 • Волшебниот божиќен колач (2021)

  денес
  image
  Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен се мачи со пекарницата сакајќи да го врати Божиќниот дух. Таа се согласува да работи со славен шеф на специјална Божиќна...
 • Допир (2020)

  денес
  image
  Феи Феи, омажена бела жена од западот која живее со семејството во мал град во Кина, се запознава со слеп масер Кинез. Двајцата започнуваат интензивна љубовна...
 • Господин прави (2002)

  Утре
  image
  Јонатхан 'Јацк' Харрис (Давид Цхарвет) је конобар који се нада да ќе покренути новине имена 'Тхе Трибеца Тимес', назване по дијелу Манхаттана у којем живи. Бореќи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.