poster

Christmas She Wrote

Christmas She Wrote (2020)

драма, романса | Канада
Режисер: Terry Ingram

рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

When Kayleigh, a romance writer, has her column cancelled right before Christmas, she heads home to reconnect with her family. Kayleigh gets an unexpected visit from the man who cancelled her column who fights not only to bring her back to the publisher but also for her heart.

Слики

Christmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She WroteChristmas She Wrote

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Декемвриски момчиња (2007)

  image
  Едно лето, четири сираци најдобри пријатели, се натпреваруваат за можност да добијат вистинско семејство.
 • Трапез (1956)

  image
  Једини пут кад је готово успио на трапезу направити озлоглашени троструки салто, Мике Риббле (Б. Ланцастер) је исклизнуо из руку свога хватача и са сигурносне...
 • Добриот Вил Хантинг (1997)

  image
  Драма за бунтовниот 20-годишен чистач на МИТ, Вил Хантинг, надарен со фотографска меморија, кој се дружи со своите пријатели од Јужен Бостон, неговиот најдобар...
 • Животот нема правила (1999)

  image
  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.