Оценка на корисникот: 7.6/10
(83 гласови)

СОДРЖИНА

There is only one way to break the spell which has turned the prince into a horrible beast: a beautiful girl has to fall in love with the creature. As time is running out, the beast abducts the girl Elsa and takes her prisoner. He puts all his efforts into charming the girl. Elsa does not accept her fate, and the beast is not at all a gentleman with fine manners. The transformative power of love, which frees Elsa of her feelings of guilt towards her parents and which returns the beast to his former humanity, is at the heart of the film. Aimed at a family audience, the film's eerie scenes are balanced with humor and poetry.

Слики

Beauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the Beast

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Семејство за Божиќ (2015)

  image
  Хана е новинарка на врвот од својата кариера, но почнува да се прашува како би изгледал нејзиниот живот ако пред десет години одлучела да остане со Бен, љубовта...
 • Петар Пан (2003)

  image
  Една студена ноќ во Лондон од ерата на кралот Едвард, Венди Дарлинг ги вџасува нејзините помлади браќа со приказни за авантури и за легендарниот пират капетан...
 • Принцезата невеста (1987)

  image
  Додека убавата Батеркап е киднапирана и држена против нејзина волја за да се омажи за одвратниот принц Хампердинк, Весли (нејзината симпатија од детството, сега...
 • The Thief Of Baghdad (1924)

  image
  A recalcitrant thief vies with a duplicitous Mongol ruler for the hand of a beautiful princess.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.