рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 6.43/10
(40 гласови)

СОДРЖИНА

Мила Јовович се враќа во улогата на Елис, во четвртиот дел на хит акциониот хорор филм. Во свет во кој владее вирусна инфекција, Алис ја продолжува својата потрага по преживеани кои ќе ги доведе до безбедно место.
Четвртиот дел на филмот кој доживеа огромен успех, УПОРНО ЗЛО, УПОРНО ЗЛО: ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ повторно се заснова на популарната видео игра. Во свет во кој владее вирусна инфекција, која ги претвора своите жртви во зомби, ЕЛИС (Мила Јовович) продолжува на својот пат за наоѓање на преживеани и нивно доведување до безбедно место. Нејзината смртоносна битка со корпорацијата „Амбрела“ достигнува нови височини, но Елис добива неочекувана помош од еден стар пријател. Една нова трага која ветува безбедно место од зомбите ги води во Лос Анџелес, но кога пристигнуваат, во градот веќе навлегле илјадници зомби, а Елис и нејзините соборци тукушто ќе паднат во смртоносна замка.

Слики

Упорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животУпорно зло: Задгробен животSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures Television

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Судњи астероид (2020)

  денес
  image
  Након опетованих неуспјешних покушаја заустављања астероида, посљедња нада за Земљу једна је млада знанственица и њезин посебан тим.
 • Ограбен крадец (2006)

  денес
  image
  Само една работа го плаши слабиот порочен коцкар Фонг (Џеки Чен), повеќе од должниците што се подготвени во секое време да зачукаат на неговите врати...
 • Нестали у акцији (1984)

  денес
  image
  Уз помоќ службенице Стате Департмента и бившег пријатеља из војске прикупља информације и најмоќније наоружање. Војска, која се састоји од само једног човека,...
 • Во кафез (2010)

  денес
  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.